ლაგოდეხის საკრებულოში მანდატებს 3 ოპოზიური პარტია და ერთიც დამოუკიდებელი კანდიდატი მიიღებს

307

ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის საკრებულო ერთადერთია, სადაც მანდატი დამოუკიდებელმა კანდიდატმა მოიპოვა. მის გარდა, საკრებულოში წარმომადგენელი ეყოლება კიდევ სამ ოპოზიციურ პარტიას.

პროპორციული სისტემით მიღებული ხმების შესაბამისად, პირველადი მონაცემებით, „ქართულ ოცნებას“ ექნება 9+1 მანდატი, „ნაციონალურ მოძრაობას“ – 7+1 მანდატი, „მესამე ძალა-სტრატეგია აღმაშენებელი“ – 1 მანდატი და „გახარია საქართველოსთვის“ – ასევე 1 მანდატი.

რაც შეეხება მაჟორიტარულ არჩევნებს, 7 დეპუტატი ეყოლება „ქართულ ოცნებას“, 1-„ნაციონალურ მოძრაობას“ , 1 – „მესამე ძალა-სტრატეგია აღმაშენებელს“ და ასევე საკრებულოში იქნება ერთი დამოუკიდებელი სეპუტატი.

პროპორციული სისტემით არჩეული საკრებულოს წევრები იქნებიან:

1. დავით ლომიძე – მესამე ძალა-სტრატეგია აღმაშენებელი
2. ვახტანგი დევიძე -ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა
3. ალიხან ალლაზოვი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა
4. ევა ლომთაძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა
5. გიორგი მოსეშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა
6. ფირუზი გელაშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა
7. ხათუნა ბოჭორიშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა
8. ვალერი კაპანაძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა
9. გლახო გრიგალაშვილი 1. – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა
10. სალომე ღონღაძე – გახარია საქართველოსთვის
11. ეკატერინე გუგეშაშვილი – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
12. კარლო ჯამბურია – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
13. გიორგი ღამბაშიძე – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
14. ივანე ხაჩიძე – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
15. ნინო კუპრაშვილი – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
16. თორნიკე ტალახაძე – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
17. ომარი შველიძე – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
18. შორენა ხაჩიაშვილი – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
19. ირაკლი ტაბატაძე – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
20. ეკატერინე ლეკიაშვილი – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო

მაჟორიტარი წევრი არიან:

1. ვლადიმერ ალიბეგაშვილი – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
2. ვახტანგ ჭიპაშვილი – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
3. ხვიჩა ყაველაშვილი – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
4. დავით ღონღაძე – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
5. სიმონ კვერნაძე – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
6. ბესარიონ შუბითიძე – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
7. ლუკა მუმლაძე – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
8. ისაკო ცქიფურიშვილი – მესამე ძალა-სტრატეგია აღმაშენებელს
9. სავალან ალიევი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა
10. ვიტალი გუგეშაშვილი – დამოუკიდებელი კანდიდატი