მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატები ნინოწმინდაში

40

ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტში, 2 ოქტომბრის არჩევნებისთვის 37 საარჩევნო უბანი გაიხსნა. მოსახლეობას არჩევანის გაკეთება მერობის სამ კანდიდატს შორის მოუწევს, პროპორციული სია 8 პარტიას აქვს დარეგისტრირებული, მაჟორიტარობის კანდიდატები კი 5 პარტიას ჰყავს. ამის შესახებ სამხრეთის კარიბჭე წერს. 

ქალაქ ნინოწმინდაში N1, N2, N3 და N37 უბანების ამომრჩეველი მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატს სამ პირს შორის შეარჩევს.

  • N1 – „მესამე ძალა–სტარატეგია აღმაშენებელი“ – მამიკონ სააკიან;
  • N5 – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ – თაკუჰი ვარტანიან;
  • N25 – „გახარია–საქართველოსთვის“ – ირინა კარსლიან;
  • N41 – „ქართული ოცნება–დემოკრატიული საქართველო“ – ვაგინაკ არზუმანიან.

გორელოვკის მაჟორიტარულ ოლქში ოთხი კანდიდატია, ამომრჩევლები სასურველ კანდიდატს ხმას  N12 გორელოვკის, N13 ორლოვკის, N14 ჟდანოვაკანის, N15 სამების, N16 სპასოვკისა და N17 ეფრემოვკის საარჩევნო უბნებზე მისცემენ.

  • N2 – „ევროპული საქართველო–მოძრაობა თავისუფლებისთვის“ – გარიკ ვარტანიან;
  • N5 – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ – ჯემალ ბერიძე;
  • N25 – „გახარია–საქართველოსთვის“ – როინ ბერიძე;
  • N41 – „ქართული ოცნება–დემოკრატიული საქართველო“ – ასქანაზ მარკოსიან.

სათხის მაჟორიტარ დეპუტატს ამომრჩევლები ორ კანდიდატს შორის შეარჩევენ. აღნიშნულ ოლქში შედის შემდეგი უბნები: N25 სათხე, N26 ოროჯალარე, N27დიდი არაქალი და N28 პატარა არაქალი.

  • N25 – „გახარია–საქართველოსთვის“ – გევორგ ბაბერციან;
  • N41 – „ქართული ოცნება–დემოკრატიული საქართველო“ – გევორკ ისოიან.

ფოკის  მაჟორიტარ დეპუტატს N32 ფოკისა და N33 ვლადიმიროვკის საარჩევნო უბნებზე მიმსვლელი ამომრჩევლები ოთხ კანდიდატს შორის შეარჩევენ.

  • N1 – „მესამე ძალა–სტრატეგია აღმაშენებელი“ – ლერნიკ ჩარბუდაღიან;
  • N5 – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ – არმენ ადამიან;
  • N25 – „გახარია–საქართველოსთვის“ – დიანა არუთუნიან;
  • N41 – „ქართული ოცნება–დემოკრატიული საქართველო“ – გეორგი ჩაპანიან.

ტამბოვკის მაჟორიტარ დეპუტატს N29 ტამბოვკის, N30 როდიონოვკისა და N31 ასფარას საარჩევნო უბნებზე მიმსვლელი ამომრჩევლები ორ კანდიდატს შორის შეარჩევენ.

  • N2 – „ევროპული საქართველო–მოძრაობა თავისუფლებისთვის“ – კარლიკ მკრტჩიან;
  • N41 – „ქართული ოცნება–დემოკრატიული საქართველო“ – ვალერიკ ბეზოიან.

დიდი ხანჩალის მაჟორიტარ დეპუტატს ამომრჩევლები სამ კანდიდატს შორის შეარჩევენ. ამ ოლქში შემავალი უბნებია: N18 დიდი ხანჩალი, N19 პატარა ხანჩალი და N20 კოთელია.

  • N2 – „ევროპული საქართველო–მოძრაობა თავისუფლებისთვის“ – ელეონორა ესოიან;
  • N5 – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ – ხორენ ისპირიან;
  • N25 – „გახარია–საქართველოსთვის“ – ჰმაიაკ გრიგორიან;
  • N41 – „ქართული ოცნება–დემოკრატიული საქართველო“ – სერგეი ადუმიან.

ჯიგრაშენის მაჟორიტარ დეპუტატს N34 ჯიგრაშენისა და N36 პატარა ხორენიის საარჩევნო უბნებზე მიმსვლელი ამომრჩევლები ორ კანდიდატს შორის შეარჩევენ.

  • N5 – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ – ზარმარ სტამბოლციან;
  • N41 – „ქართული ოცნება–დემოკრატიული საქართველო“ – შირაზ ხოდიკიან.

დიდი გონდურას მაჟორიტარ დეპუტატს N7 დიდი გონდურას, N8 პატარა გონდურას, N9 დილიფის, N10 ყულალისისა და N11 მამწვარის საარჩევნო უბნებზე მიმსვლელი ამომრჩევლები ოთხ კანდიდატს შორის შეარჩევენ.

  • N2 – „ევროპული საქართველო–მოძრაობა თავისუფლებისთვის“ – არაიკ ბდოიან;
  • N5 – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ – ედგარ არაქელიან;
  • N25 – „გახარია–საქართველოსთვის“ – რუსლან სირაკანიან;
  • N41 – „ქართული ოცნება–დემოკრატიული საქართველო“ – გრიგორი შამილიან.

განძის მაჟორიტარ დეპუტატს N6 საღამოს, N4 და N5 განძის საარჩევნო უბნებზე მისული ამომრჩევლები აირჩევენ, მათ ბიულეტინში მხოლოდ ერთი დეპუტატობის კანდიდატი იქნება.

  • N41 – „ქართული ოცნება–დემოკრატიული საქართველო“ – არნაკ ჰახვერდიან;

ეშტიის მაჟორიტარ დეპუტატს N22 თორიის, N23 ბუჩმანას, N24 ღაურმის, N21 და N35 ეშტიის საარჩევნო უბნებზე მისულ ამომრჩევლებსაც მხოლოდ ერთი კანდიდატის არჩევა შეეძლებათ.

  • N41 – „ქართული ოცნება–დემოკრატიული საქართველო“ – სამველ დარბინიან.