2 საარჩევნო ბლოკი და 58 პარტია – ვინ რა ნომრით მიიღებს არჩევნებში მონაწილეობას (სია)

261

წინა სტატია

სტატიის გაგრძელება

ცენტრალურმა საარჩევნო კომისიამ (ცესკო) დღეს გამართულ სხდომაზე 31 ოქტომბრის საქართველოს პარლამენტის, მუნიციპალიტეტის მერების რიგგარეშე და საკრებულოების შუალედური არჩევნებისთვის საარჩევნო სუბიექტების რიგითი ნომრები განსაზღვრა.

საქართველოს პარლამენტის არჩევნებში მონაწილეობის მიზნით სულ რეგისტრირებულია 58 პარტია და ორი საარჩევნო ბლოკი. დღეს წილისყრის პროცესში მონაწილეობდა 47 საარჩევნო სუბიექტი, ხოლო დანარჩენ 13 სარჩევნო სუბიექტს უფლება ჰქონდა, წილისყრის პროცედურის გრეშე დაეტოვებინათ ის რიგითი ნომრები, რომლებსაც ისინი მანამდე იყენებდნენ.

იმ 47 პარტიას, რომლებიც არჩევნებში პირველად მონაწილეობენ, საარჩევნო ნომრები ლოტოტრონის მეშვეობით მიენიჭათ.

საარჩევნო სუბიექტებს სამივე არჩევნებისთვის შეუძლიათ გამოიყენონ ის რიგითი ნომერი, რომელიც დღეს განესაზღვრათ წილისყრით, ან სურვილის შემთხვევაში შეუძლიათ გამოიყენონ ის რიგითი ნომრები, რასაც ისინი იყენებდნენ ბოლო საერთო მუნიციპალიტეტის არჩევნების დროს.

საქართველოს პარლამენტის 2020 წლის 31 ოქტომბრის არჩევნებისათვის
რეგისტრირებულ პოლიტიკურ პარტიებსა და საარჩევნო ბლოკებს განესაზღვროთ შემდეგი
რიგითი ნომრები:

1. №1 – (პარტია) თეთრები
2. №2 – ბაქრაძე, უგულავა, ბოკერია – ევროპული საქართველო – მოძრაობა
თავისუფლებისთვის
3. №3 – ნინო ბურჯანაძე – ერთიანი საქართველო-დემოკრატიული მოძრაობა
4. №4 – დავით ჭიჭინაძე ტრიბუნა – ქდმ
5. №5 – საარჩევნო ბლოკი ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – გაერთიანებული
ოპოზიცია „ძალა ერთობაშია”
6. №6 – მომავალი საქართველო
7. №7 – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის
8. №8 – დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი – საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი
9. №9 – გაჩეჩილაძე – მწვანეთა პარტია
10. №10 – შალვა ნათელაშვილი – საქართველოს ლეიბორისტული პარტია
11. №11 – მშრომელთა სოციალისტური პარტია
12. №12 – მოძრაობა თავისუფალი საქართველოსთვის
13. №13 – რეფორმერი
14. №14 – ბეჟან გუნავა – ქართული არჩევანი
15. №15 – ჩვენი გაერთიანებული საქართველო
16. №16 – ახალი ქრისტიან-დემოკრატები
17. №17 – ირაკლი ოქრუაშვილი – გამარჯვებული საქართველო
18. №18 – მრეწველობა გადაარჩენს საქართველოს
19. №19 – მოქალაქეთა პოლიტიკური გაერთიანება ჩვენი საქართველო – სოლიდარობის
ალიანსი
20. №20 – საქართველო
21. №21 – თავისუფალი საქართველო (კახა კუკავა, გიორგი წულაია)
22. №22 – საქართველოს ევროატლანტიკური გზა
23. №23 – ახალი ძალა
24. №24 – ალეკო ელისაშვილი-მოქალაქეები
25. №25 – თავისუფალი დემოკრატები
26. №26 – ეკა ბესელია – პ.პ. „სამართლიანობისთვის”
27. №27 – საარჩევნო ბლოკი გიორგი ვაშაძე-სტრატეგია აღმაშენებელი
28. №28 – ქართული ფესვები
29. №29 – დავით ჭიჭინაძე – ტრიბუნა
30. №30 – შეცვალე საქართველო
31. №31 – თავისუფლება-ზვიად გამსახურდიას გზა
32. №32 – სახალხო პარტია
33. №33 – ეროვნულ დემოკრატიული პარტია (ედპ)
34. №34 – სოციალური სამართლიანობისათვის
35. №35 – საქართველოს კონსერვატიული (მონარქისტული) პარტია
36. №36 – გირჩი
37. №37 – საქართველოს ქრისტიან-კონსერვატიული პარტია
38. №38 – იბერიელთა ერთობა
39. №39 – საქართველოს პენსიონერთა უფლებათა დაცვის კავშირი
40. №40 – ქართველ ნაციონალისტთა ერთობა – გაიოზ მამალაძე
41. №41 – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
42. №42 – რეფორმატორები
43. №43 – ზვიადის გზა (ღმერთის, სიმართლისა და ქვეყნისათვის)
44. №44 – ქართული იდეა
45. №45 – ეროვნულ დემოკრატიული მოძრაობა
46. №46 – გია ჟორჟოლიანი – სოციალ-დემოკრატები საქართველოს განვითარებისათვის
47. №47 – ზვიად ძიძიგური – საქართველოს კონსერვატიული პარტია
48. №48 – არჩევანი სამშობლოსათვის
49. №49 – ჯონდო ბაღათურია – ქართული დასი
50. №50 – პროგრესული საქართველო
51. №51 – მოქალაქეთა პოლიტიკური გაერთიანება საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა
და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა
52. №52 – სერგო ჯავახიძე-ევროატლანტიკური ვექტორი
53. №53 – ტრადიციონალისტები
54. №54 – სახალხო მოძრაობა ქრისტიან-დემოკრატები
55. №55 – ქართული მარში – ეროვნული მოძრაობა
56. №56 – ლელო
57. №57 – მამულიშვილთა ორდენი „სამშობლო”
58. №58 – საქართველოს სოციალ-დემოკრატიული პარტია
59. №59 – საქართველოს ერთობისა და განვითარების პარტია
60. №60 – საქართველოს განვითარების პარტია