ახმეტის მუნიციპალიტეტში, დუისის მაჟორიტარულ ოლქში, მეორე ტური გაიმართება

168

ახმეტის მუნიციპალიტეტის საკრებულოში პროპორციული სისტემით ჩატარებული არჩევნების შედეგად ქართულ ოცნებას 10 დეპუტატი ეყოლება, ნაციონალურ მოძროაბას -9, ხოლო გახარიას – 1.

რაც შეეხება მაჟორიტარებს, 7 მაჟრიტარულ ოლქში გაიმარჯვა „ქართული ოცნების“ კანდიდატმა, 2-ში – „ნაციონალურმა მოძრაობამ“, ერთში, 18.03 დუისის მაჟორიტარულ ოლქში კი ქართული ოცნების“ კანდიდატ ელდარ ბაღაკაშვილსა (37,5%) და „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ კანდიდატ, მალხაზ მაჩალიკაშვილს (30,89%) შორის მეორე ტური ჩატარდება.

პროპორციული სისტემით არჩეული საკრებულოს წევრები იქნებიან:

1. შაქრო ტერტერაშვილი – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”
2. გელა შორთიშვილი – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”
3. ელენე მარკოზაშვილი – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”
4. გივი უძილაური – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”
5. ფირუზ შიომღვდლიშვილი – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”
6. ლუიზა მუთოშვილი – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”
7. კობა მაზიაშვილი – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”
8. სოსო ბაბულაიძე – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”
9. ეთერ ფეტვიაშვილი – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”
10. თინათინი მოზაიძე – გახარია – საქართველოსთვის
11. იოსები ქარუმაშვილი – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
12. ლევანი ვაჩეიშვილი – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
13. შორენა ხოხობაშვილი – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
14. გიორგი ქიბროწაშვილი – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
15. გიორგი ბართიშვილი – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
16. თამარ ყეინიშვილი – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
17. გელა ონიაშვილი – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
18. თამაზ ბორჩაშვილი – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
19. ხათუნა იჩუაიძე – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
20. გელა შაშიაშვილი – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო

მაჟორიტარი წევრი არიან:

1. კახა მამულაშვილი – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
2. ზეზვა უძილაური – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
3. კარლო მუხაური – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა
4. ბესარიონ კაიშვილი – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
5. ზეზვა ფიცხელაური – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
6. გიორგი მამუჩარაშვილი – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
7. რევაზ გახუაშვილი – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო
8. სოსო ბაბულაიძე- ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა
9. დავით ავაზაშვილი – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო