პარტიის სახელწოდება:სახელწოდება, რომლითაც მონაწილეობს არჩევნებში:თავმჯდომარე:საარჩევნო ნომერი:
პ/გ "მოძრაობა სახელმწიფო
ხალხისთვის"
"მოძრაობა სახელმწიფო
ხალხისთვის"
ნიკა მაჭუტაძე
N1
"ევროპული საქართველო -
მოძრაობა თავისუფლებისთვის"; "მოძრაობა თავისუფალი
საქართველოსთვის"
საარჩევნო ბლოკი "ბაქრაძე, უგულავა-ევროპული
საქართელო"
გიორგი უგულავა N2
"დემოკრატიული მოძრაობა -
ერთიანი საქართველო"; "თავისუფალი საქართველო "
საარჩევნო ბლოკი "დიმიტრი ლორთქიფანიძე, კახა კუკავა-
დემოკრატიული მოძრაობა-
თავისუფალი საქართველო"
გრიგოლ ბარამიძე
კახა კუკავა
N3
პ/გ "გაერთიანებული დემოკრატიული
მოძრაობა"
მპგ "გაერთიანებული
დემოკრატიული მოძრაობა"
ნინო ბურჯანაძე
N4
"ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა"; "საქართველოს ქრისტიან-
კონსერვატიული პარტია"; ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია
(ედპ)
"ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა"ნიკანორ მელიაN5
"საქართველოს რესპუბლიკური პარტია""რესპუბლიკური პარტია" ხათუნა სამნიძე N6
პ/გ "თამაზ მეჭიაური ერთიანი
საქართველოსთვის"
"თამაზ მეჭიაური ერთიანი
საქართველოსთვის"
თამაზ მეჭიაური
N7
პ/გ "საქართველოს პატრიოტთა
ალიანსი"
"დავით თარხან-მოურავი, ირმა
ინაშვილი - საქართველოს
პატრიოტთა ალიანსი"
დავით თარხან-მოურავი
ირმა ინაშვილი
N8
პ/გ "მემარცხენე ალიანსი""მემარცხენე ალიანსი" იოსებ შატბერაშვილი N9
საქართველოს ლეიბორისტული პარტია"შალვა ნათელაშვილი -
საქართველოს ლეიბორისტული
პარტია"
შალვა ნათელაშვილი
N10
პ/გ "ეროვნულ-დემოკრატიული
მოძრაობა"
ეროვნულ-დემოკრატიული
მოძრაობა"
დავით შუკაკიძე N11
პ/გ "საქართველოს კომუნისტური
პარტია"
"საქართველოს კომუნისტური
პარტია - სტალინელები"
ივანე წიკლაური N12
პ/გ "ქართული დასი" "ჯონდი ბაღათურია - ქართული
დასი"
ჯონდო ბაღათურია N13
პ/გ "საქართველოს ერთობისა და
განვითარების პარტია"
"საქართველოს ერთობისა და
განვითარების პარტია"
ჯონდო ჯავახიშვილიN14
პ/გ მშრომელთა სოციალისტური
პარტია
მშრომელთა სოციალისტური პარტიათამაზ ჯაფოშვილიN15
პარტია "საქართველო" საქართველო გიორგი ლილუაშვილიN17
პ/გ "ქართველ ტრადიციონალისტთა
კავშირი
"ტრადიციონალისტები" აკაკი ასათიანიN18
პ/გ "ეროვნული ფორუმი" შენების მოძრაობადავით უსუფაშვილი
კახაბერ შარტავა
N20
მერაბ კოსტავას საზოგადოება მერაბ კოსტავას საზოგადოებავაჟა ადამიაN22
პ/გ "ახალი ქრისტიან-დემოკრატები" "ახალი ქრისტიან-დემოკრატები"ნიკოლოზ ჯოგლიძე N23
"ახალი საქართველო - პოლიტიკური
პლატფორმა"; "ევროპელი დემოკრატები"
საარჩევნო ბლოკი "გიორგი ვაშაძე-ერთობა ახალი
საქართველო"
გიორგი ვაშაძე N27
პ/გ"სამართლიანობის აღდგენის
კავშირი ხმა ერისა: უფალია ჩვენი
სიმართლე"
"ზვიადის გზა უფლის სახელით
[სამართლიანობის აღდგენის
კავშირი; მეანაბრეთა ასოციაცია;
იპოთეკით დაზარალებულთა
დარბაზი; ალტერნატიული
პირადობის დაშვების ლიგა; უფალია
ჩვენი სიმართლე]"
მიხეილ (გელა) სალუაშვილიN28
პ/გ "ახალი მემარჯვენეები""ახალი მემარჯვენეები"მამუკა კაციტაძე N29
პ/გ "თავისუფლება - ზვიად
გამსახურდიას გზა"
პოლიტიკური მოძრაობა
"თავისუფლება - ზვიად
გამსახურდიას გზა"
კონსტანტინე გამსახურდიაN31
პ/გ მამულიშვილთა ორდენი
"სამშობლო"
მამულიშვილთა ორდენი
"სამშობლო"
გრიგოლ სოხაძეN34
საქართველოს ერთიანი კომუნისტური
პარტია
"სოციალისტური საქართველო -
კომუნისტები"
თემურ ფიფია N37
"ხალხის პარტია"; "სახალხო პარტია"საარჩევნო ბლოკი სახალხო-ხალხის ერთსულოვნება ალექსი კობაიძეN38
პ/გ "პროგრესულ-დემოკრატიული
მოძრაობა"
პროგრესულ-დემოკრატიული
მოძრაობა
ლაშა სტურუა N39
პ/გ "ქართული ოცნება -
დემოკრატიული საქართველო"
ქართული ოცნება - დემოკრატიული
საქართველო
გიორგი კვირიკაშვილიN41